Kişiye Özel Üretim Prostetik Lens Yıllık / prosthetic lens

%50indirim
5.499,00 TL
2.750,00 TL
kredikartıicon Toplamda 12 Aya Varan Taksit
  • Kullanım Süresi:
WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Prostetik lensler;
- Kornea zedelenmesi, yaralanma, kireç patlaması gibi sebeplerle gözde meydana gelen hasar sonrasında estetik amaçlı kullanılan lenslerdir.
-Görme yetisini kaybetmiş olan gözlerde optik alan yoktur yalnızca kozmetik amaçlı, renkli üretilir.
-Görme yetisini kaybetmemiş olan gözlerde ise lensin iç bölümü şeffaf (isteğe göre numaralı),dışı ise renkli üretilir.
- Prostetik lensler kişiye özel olarak üretilir. Kullanılacak olan lensin su oranı ciddi önem taşımaktadır. Gözde yaşanacak bir kızarıklık kusurlu olan gözlerde daha büyük seviyelerde rahatsızlık vermektedir.
İris kusurlu bir göz hastasının lens kullanım konforu doğru yapıda lens hammaddesi ve doğru değerlerde üretim ile mümkündür. Sağlam göz rengi iris çapı dahil olarak alınan parametreler ile ideal ebatlarda hammadde seçimi yapılmalıdır. İris hasarlı gözde sağlam gözün keratometrik  değerleri (K1 ve K2) ve iris çapı uzman bir hekim aracılığı ile elde edilmelidir. Ölçülebilir ise hasarlı gözün K1 ve K2 değerleri de bilgilere eklenebilir ancak genellikle bu gözde keratometre değerleri ölçülmesi oldukça zordur. Bunun dışında ise iki renk arasında uyumluluk yakalamak için sağlam gözün ve hasarlı gözün 2161*617 72 dpi özellikli fotoğrafının, reçete ile birlikte gönderimi sayesinde mümkün olan en yakın sonuç elde edilmektedir.Kornea normal şeklini kaybettiğinden, kullanılan prostetik lensin merkezlenmesi yani gözde doğru konumlandırılması çok önemlidir. Aksi halde gözde kaymalar yapacak bu durumda konforsuzluğa ve bununla birlikte süregelen bir takım sorunlara sebebiyet verecektir.
prosthetic lens
Prostetik lenslerde bakım;
-Gün içerisinde gözyaşından kaynaklanan birikintiler, bazı lipit tortullar ve zararlı bakteriler lensin yüzeyine kaplanmış  olur ve bu nedenle hijyen açısından günlük olarak temizlenmelidir.
- Lense günlük olarak yapılacak bakım hem lensin kullanım ömrünü arttıracak hem de iris kusurlu gözlerde sıkça karşılaşılan komplikasyonların önüne geçmede yardımcı olacaktır.
- Aydınlatması iyi olan bir ortamda gerekli bakım ve kullanımını sağlayınız.
Kontak lensinizin hammadde malzemesine uygun olarak solüsyon kullanınız. Hidrojel materyal ile üretilmiş prostetik kontakt lens ile silikon hidrojel bir prostetik lensin bakım solüsyonları farklıdır, bu ayrıntılara dikkat ediniz.

Prostetik lensler, yapısı bozulmuş göze, daha düzgün veya kabul edilebilir bir görünüm vermek amacıyla kullanılan özel olarak renklendirilmiş lenslerdir. Daha iyi bir kozmetik görünüm elde etme çabası MS 131-200 yıllarına Galen'e kadar uzanmaktadır. O dönemde bakır sülfat, kornea yüzeyindeki lökomun üzerine direkt olarak uygulanmıştır. Ancak bu dövme yönteminin her seferinde pigment migrasyonu ile sonuçlanması, ek skar oluşumuna ve kötü kozmetik sonuçlara neden olmuştur. İlk kontakt lensler ise lagonalmus ve entropiyonu bulunan iki hasta için 1887 yılında kahverengi olarak yapılmıştır. Kozmetik ve tedavi amaçlı olarak ilk renklendirilen lensler hidroksietil-metaltrilat (HEMA) temelli lenslerdir ve 1960'11 yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Geçirgen lens boyamalarının kullanımı ise ancak 1970erde gerçekleşmiş ve bundan sonra lensleri renklendirme tekniklerinin gelişmesiyle kullanım endikasyonları genişlemiştir.

KULLANIM ALANLARI

Kornea opasiteleri, travmatik skarlar, büllöz keratopati, bant keratopati, konjenital anomaliler prostcetik lenslerin en sık kullanım endikasyonlarını oluşturur. Gerek skar dokusunu örtün, rezidüel refraksiyonu düzelterek görme potansiyelinin arttırılması, gerekse görme beklentisi olmayan kişilerde pupillanın da boyanarak kozmetik görünümün düzeltilmesi olasıdır. İris kolobomu, geniş iridektomi, aniridi, travmatik veya nörolojik iridoplejilerde görünümü düzeltmesinden başka iğne deliği etkisi oluşturarak fotofobiyi azaltmak ana amaçtır. Genel durum bozukluğu veya herhangi bir nedenle cerrahi uygulanamayan beyaz katarakt olgularında, pupilla bölgesinin boyanarak maskelendiği prostetik lensler tercih edilirken, ektopik pupilla, sabit dilate pupilla, polikori ya da sublııkse lens varlığında ortasında küçük şeffaf bir pupillası olun lensler kullanılır. Aynı şekilde albinizın, afaki, vitreoretinal anomalilerde fotofobiyi azaltmak amacıyla ortasında küçük şeffaf açıklığı olan lensler kullanılır. Ambliopi varlığında kapama tedavisini estetik kaygılarla yapmayan bir çocukta da bu amaca uygun pupillası boyanmış prostetik lenslerin kullanımı düşünülebilir. Ancak bu lenslerin birçoğunda az da olsa ışık sızdırmanın olabileceği, ailenin lens kullanımı ve komplikasyonları yönünden çok iyi bilinçlendirilmesi gereği akılda bulundurulmalı. Diğer seçeneklerin uygulanamadığı durumlarda tercih edilmelidir. Renk körlüğü olan kişilerde pupilla alanı kırmızıya boyanır. Hafif bir renklendirme yapıldığından dışardan anlaşılmaz. Ancak açık renk irise sahip gözlerde dikkatli bir gözlemle hafif kaymalar da görülebilir. Genel olarak dominant göze uygulanır. Her ne kadar tam tedavi olmasa da renk görmeyi oldukça düzelttiği öne sürülmektedir. Tiyatro oyuncuları bazı karakterleri canlandırırken, NASA ise astronotların bulantısını azaltmak amacıyla, özel şekilde tasarlayarak, bu lensleri kullanmaktadırlar.

Göz yaralanmaları, iş kazalarında yaşanan travma ile göz organın yitirilmesi aynı zamanda psikolojik etkiler yaratabiliyor. Göz kaybı estetik görünümünüzü olumsuz etkilesede bireysel tasarım özel boyama prostetik lens seçeneklerimiz sayesinde doğal görünümünüzü tekrar size kazandırabiliyoruz. İris kusurlu gözlerde konjenital şartlardan ötürü sıkça tekrarlanan çeşitli komplikasyonların yaşanmaması için özel hammaddeler kullanarak gözde kaldığı süre içinde konforlu giyilerek göz sağlığına katkıda bulunmasını amaçlıyoruz.
 

Kredi Kartı,Banka Havalesi / EFT (Elektronik Fon Transferi) veya Kapıda Ödeme seçeneği yaparak ödeme yapabilirsiniz

Teslimat 
Sipariş etmiş olduğunuz Ürünleriniz stok durumuna göre siparişiniz onaylandığında tedarik edilmekte ve sonrasında kargoya verilmektedir. Temini zaman alan ürünler için kargo teslim süresi ürün detayında belirtildiği gibi 2-7 iş günüdür. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilecektir. Ürün teslimatının aksamadan gerçekleştirilebilmesi için lütfen gün içinde bulunduğunuz yerin adresini teslimat adresi olarak bildiriniz. 
Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır. İzmir merkezli şirketimizden ürünler Yurtiçi kargo firmasıyla gönderilecektir. 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...