Renk Körlüğü Lensi Rainbow Kromatik 38 RX

%14indirim
7.999,00 TL
6.900,00 TL
kredikartıicon Toplamda 12 Aya Varan Taksit
  • Kullanım Süresi:
WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER

Kromatik 38 Lens Nedir?
Kromatik 38, renk körlüğüne sahip hastalara yardımcı olmak üzere geliştirilmiş numarasız renkli bir lenstir. Kromatik 38 özel olarak renklendirilmiştir. Renk körü olan insanlara yardımcı olmak üzere geliştirilmiştir ve denemelerde de 97% başarı elde ettiği gözlenmiştir.

Kromatik 38 Lens Nasıl Çalışıyor?
Kromatik 38 Haploskopik lensler, dominant olmayan göze giden her rengin seviyesini, bazı durumlarda dominant ve dominant olmayan her göze değiştirerek rengin algılanmasını ve renk ayırımını sağlıyor.

Gerçekte Kromatik 38 Lenslerin Aşağıdakileri Sağlaması Bekleniyor:
• Genel Renk algılanmasını güçlendirmek
• Renkleri daha net ve parlak olmasını sağlamak
• Renklerin tonlarını ayrıştırmak
• Renkleri isimlendirmek
• Güvenliği artırmak (ör. Trafik ve fren lambaları)
• Renk Görme testlerindeki görme kabileyetini artırmak

Kromatik 38 ve Okuma Zorlukları
Kromatik38'in Haploskopik okuma zorlukları çeken hastalara da yardımcı olduğu gözlendi. Bu hastaların beynin "bağlantı devrelerinde" bir problem olduğuna inanılır. Beyin ile bağlantıya magnocellular pathway adı verilir ve çok fazla sinir hücreleri içerir. Bu sinirler göz ile beyin arasında bir yol izler; okuma zorluğu çeken insanlarda bu izlenen yol diğer normal insanlarınkinden farklı olduğuna inanılır. Kromatik 38 lenslerin tekrar senkronize ederek ve seçerek bilgi yolu izleme hızını artırarak hastaların okuma, yazma, ve heceleme kabiliyetlerinde düzelme sağlıyor.

Okuma programlarına dahil olan hastalarda bile Kromatik38'in sonuçları hızlandırdığını gözlemledik. Başka metodlar ile birlikte kullanıldığında Kromatik, hastanın potansiyelinin ortaya çıkarılmasında yardımcı oluyor. Bazı durumlarda Kromatik38 dispraxia (sakarlık) ve migren hastalarınada yardımcı oluyor. Kromatik38 lens hastalara ayrı, ayrı verilmelidir. Çünkü, her hastanın ihtiyacı birbirilerinden farklıdır.

Kromatik 38 Hastalık Teşhis Sistemi
Renk körlüğü yada okuma zorluğu çeken hastalara yardımcı olması için, Kromatik teşhis sisteminin oluşturduğu değişik teşhis lensleri ve 5 kontaktlens deneme seti gerekmektedir. Kontakt Lens formatında lensler Hema + comonomeri %38 olan malzemeden yapılıyor ve kullanımı çok rahat. Standart 8.60 14.00 mm. çapında lenslerdir.

Renk Görme Terapisi
Renk Görme terapisi için gelen her hastanın, iki gözü olması gerekmektedir. Çünkü, hasta renkli ekranı incelerken, renk filtresi dominant olmayan göz üzerine yerleştiriliyor. Dominant göz renkleri, her zaman gördüğü gibi görüyor ve dominant olmayan göz için, renk ayırımı çok dramatik bir şekilde değişiyor. Gözün farklı olması önemli değil. Lensler: Kırmızı, koyu kırmızı sarı, yeşil, açık mavi ve koyu mavi tonlarında. Ekrandaki en iyi renkleri ortaya çıkaran filtreler, deneme yanılma yoluyla tespit ediliyor. İki yada üç renk diğer renk ayırımlarını daha ışınır hale getirebilir. Optimum filtre tespit edildikten sonra, uygun olan aynı renkteki yumuşak kontakt lens, göz içine yerleştirilir.

Seçilebilecek üç değişik yoğunluk mevcut ve eğim çapı 5’den 7 mm kadar değiştirilebilir. (Hiç bir lens, tam göz muayenesi olmadan denenmemelidir.) Genelde, hastalara plano lensler verilir ve normal gözlüklerini üstüne takarlar. Normal kontakt lens bakımları aynen geçerlidir. Ve her altı ayda yenilenmesi gerekmektedir. Bazı gözlük kullanan hastalar, iki gözü içinde kontakt lens kullanmaya başlıyabilir. Bu kişiler, daha önce lens kullanımını pek dikkate almamışlardır. Ancak, Kromatik 38 lensler, lens kullanımının ne kadar kolay ve rahat olduğunu, kullanıcıya gösterecektir.

2(Adet) Şişe fiyatıdır.

whatsapp üzerinden sipariş alınmaktadır


Kredi Kartı,Banka Havalesi / EFT (Elektronik Fon Transferi) veya Kapıda Ödeme seçeneği yaparak ödeme yapabilirsiniz

Teslimat 
Sipariş etmiş olduğunuz Ürünleriniz stok durumuna göre siparişiniz onaylandığında tedarik edilmekte ve sonrasında kargoya verilmektedir. Temini zaman alan ürünler için kargo teslim süresi ürün detayında belirtildiği gibi 2-7 iş günüdür. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilecektir. Ürün teslimatının aksamadan gerçekleştirilebilmesi için lütfen gün içinde bulunduğunuz yerin adresini teslimat adresi olarak bildiriniz. 
Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır. İzmir merkezli şirketimizden ürünler Yurtiçi kargo firmasıyla gönderilecektir. 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...